Музей флори і фауни в м. Радомишль

Щоб відвідати музей флори і фауни, потрібно пройти до кінця вулиці Київської, де вона впирається в прохідну деревообробного цеху Державного лісомисливського господарства. Праворуч будуть будівлі магазину та їдальні, ліворуч – невисокий кам’яний паркан з кованими гратами. За парканом розкинувся невеликий, але чудовий дендропарк. В парк, з вулиці, ведуть дві алеї. По будь-якій із алей, можна пройти до музею. Зелені акуратні газони відразу привертають увагу подорожнього. Обриси крон дерев різних порід формують приємну для ока ландшафтну картину. Пройшовши в глибину парку, на галявині, погляду відкривається декоративний басейн, в якому очерет межує з рідкісними білими ліліями. Далі за басейном розкинувся квітник із троянд. Зелена жива огорожа із підстрижених кущів відділяє квітник від адміністративного будинку держлісгоспу. Тут же поряд знаходиться двохповерхова будівля музею.
Музей флори і фауни був заснований у 1968 році. Засновник – Філіпович Андрій Іванович (1921-1992 рр) заслужений лісовод України, який пропрацював директором лісомисливського господарства 41 рік. Будучи на пенсії він ще два роки пропрацював директором музею.
Музей займає чотири зали на другому поверсі. Оформляли музей місцеві майстри, працівники держлісгоспу. Різьбу по дереву, оформленням арок між залами займався Віктор Герасимов. Панорамні фонові картини виконав художник Анатолій Степаненко. Фотомайстер Олександр Сахневич своїми фотографіями відобразив час, людей, лісове господарство. Основні експонати – чучела тварин та птахів створив таксодерміст Сергій Григорович Марчук.
В першому залі музею стенди розказують про створення Державного лісомисливського господарства (1936 рік) та його історію розвитку до наших днів. Перша бензопила «Дружба» (1959 р.) і сучасне потужне підприємство європейського зразка (2008р.). В цьому залі також зібрані фото десятків працівників-пенсіонерів, які віддали багато років праці в лісовому господарстві. Ще один стенд розповідає про діяльність шкільного лісництва Радомишльської школи №4 та школи-інтернату. Всі ці стенди об’єднує великий портрет засновника музею. В основі, біля портрету, стоїть ваза з червоними трояндами.
В інших трьох залах представлена флора і фауна. Чучела великих травоїдних – благородного оленя, лося, сценки з життя лісових косуль, сімейство диких кабанів. Представлені хижаки, вовк та єнотовидна собака. Серед птахів виділяється своїм розміром, своєю потужністю – беркут. Розмах його крил два метри, це вражає. В музеї також зберігається колекція мінералів, колекція метеликів. Особливо цікаві метелики, їх тут десь близько 280-ти. Вражаючі розміри, різноманітні кольори і форми крил. Колекція метеликів була придбана у приватного колекціонера.
Загалом в музеї є на що подивитись. Музей є відомим в Україні і за її межами, про що свідчить книга відгуків. Книга відгуків ведеться з 1973 року і має два томи. Записи в книзі зроблено багатьма мовами, і потрібно досить багато часу щоб її прочитати.

Розробка Divilon