Вироби із солоного тіста

Ви можете перерахувати все, що можна зробити з тіста? Ви думаєте, що це тільки буханці, плюшки і пиріжки з капустою? Ні, з тіста (не зовсім, правда, простого) ще можна виліпити інтер'єрні вироби, які нічим не відрізняються від керамічних.
Солоне тісто — чудовий матеріал для інтер'єрних виробів. Чудовий у всіх відносинах. Я можу навіть перерахувати всі ці переваги:
- бездоганна екологічність компонентів матеріалу;
- пластичність і податливість в роботі, не потрібно так довго розминати, як полімерну глину;
- ідеально для роботи з дітьми — малюки постійно тягнуть все до рота. І велика різниця, проковтнути абсолютно ненавмисно шматок пластиліну, або просто сирого тіста;
- інгредієнти завжди під рукою, і коштують в десятки разів менше, ніж полімерна глина;
- твердне-засихає протягом години, як звичайна випічка, у звичайній духовці;
- забарвлюється під час замісу, або вже готовий виріб, так само як і вироби з глини.
 

Отже, рецепт — в студію!
Класичний рецепт :
1 склянка борошна (беремо біле, високого гатунку);
1 склянка солі (сіль, зрозуміло, дрібна);
приблизно 125 мілілітрів води (може трохи більше, може менше, в залежності від якості борошна).

Змішуємо в посуді сіль і борошно, перемішуємо, потім доливаємо воду, змішуємо ложкою. Потім вимішуємо руками або міксером до повної однорідності. Тісто має бути під руками як пластилін — легко приймати будь-яку форму і не пружинити. Якщо виходить дуже рідким — домішувати по троху таку ж по пропорціях суміш солі з борошном. Якщо занадто сухе — скроплюємо водою і замішуємо до стану однорідності.

 

Секрети солоного тіста:
- досвідчені майстри додають в тісто крем для рук, або хоча б соняшникову олію. Це робить пластичну масу ще більш піддатливою і гнучкою;
- готове тісто кладемо в холодильник на годинку-другу;
- для того, щоб отримати тісто кольорове, можна підмішувати порошковий кольоровий барвник, гуаш, або акрил, на етапі змішування солі і борошна.

 

Все, що буде далі — суцільне задоволення — ліпнина! Ліпимо як з пластиліну, як у дитинстві. Спочатку великі деталі, потім прикріплюємо до них дрібні. Або вирізаємо ножем з товстого шару тіста і прикрашаємо «різьбою».

Далі відправляємо в духовку. На годинку при температурі 180 градусів, або на півтора в холодну духовку, довівши її до 150 градусів, і дати ще годинку на охолодження. 

Даємо висохнути, покриваємо акриловим лаком, знову даємо висохнути. 

 

Тепер можна легко і просто наліпити масу симпатичних прикрас в інтер'єр, подарунків і сувенірів.

Розробка Divilon