Стрічкарка орденська малинова

 

Таксономічна належність

Клас — Комахи (Insecta), ряд — Лускокрилі (Lepidoptera), родина — Совки (Noctuidae). Один з 240 видів роду, один з 18 видів фауни України.

Природоохоронний статус виду

Рідкісний.

Ареал виду та його поширення в Україні

Вид поширений у Європі (на пн. до Полярного кола), в Малій Азії та Пн. Африці, на всій території України.

Чисельність і причини її зміни

Незначна. Була численною 10-15.07.1996 р. у Кремінському лісництві біля оз. Линеве, також у 2002-2003 рр.; масово — 9-15.07.2002 р. у Луганському заповіднику; звичайний в Карпатах (гірські райони Івано-Франківської та Чернівецької обл.). Причини зменшення чисельності: застосування пестицидів для знищення шкідників лісу.

Особливості біології та наукове значення

Дає 1 генерацію на рік. Зимують яйця. Гусінь відроджується в кінці квітня, живе поодинці, живиться листям дуба кам'яного та дуба звичайного, каштана їстівного. Розвиток гусені триває приблизно 24 доби. Заляльковується у білих нещільних шовковистих коконах між листям або на стовбурах (у тріщинах кори) дерев у червні — липні. Літ імаго — з третьої декади червня до вересня. Метелики активні вдень близько 10-17 години, рідше зустрічаються присмерком та вночі. Живляться соком, що витікає з пошкоджених стовбурів дерев.

Морфологічні ознаки

Розмах крил — 56-78 мм. Основний фон передніх крил бурувато-сірий з чорними поперечними смугами і плямистою торочкою. Задні крила малиново-червоні з чорною внутрішньою медіальною смугою і плямистою торочкою з сірими та білуватими проміжками (як на передніх крилах).

Режим збереження популяцій та заходи з охорони

Не здійснювалися. Доцільно обмежити хімічну обробку дібров та парків, зберегти природні ліси.

розмноження та розведення у спеціально створених умовах

 

Розробка Divilon