Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль»

У 1612 році, тобто 400 років тому, за ініціативи архімандрита Києво-Печерської лаври Єлисея Плетенецького було засновано першу в Центральній Україні фабрику з виготовлення паперу – папірню. Виготовлений у ній папір (з кропиви і льону) переправляли човнами – по Тетереву і Дніпру – до Києва. Він повністю забезпечував потреби друкарні Києво-Печерської лаври впродовж 17-18 століть. Після занепаду папірні на її руїнах був споруджений млин, що працював до середини 1960-х років.
Стараннями Ольги Богомолець, відомого громадського діяча і мецената, та її родини за чотири роки фактично заново зведено споруду, яка є історико-культурним комплексом. Замок «Радомисль» з-поміж багатьох залів вражає концертною залою для камерної музики на 150 місць з висотою стелі 6 метрів, що вважається однією з кращих в Європі і, за висновком акустико-балістичної експертизи, відповідає найвищим стандартам. У ній розташований великий камін, а в кутку, за роялем, б’є живе джерело. Замок має величну обрядову залу для урочистих подій, старовинну трапезну з великою замковою піччю, 60-літровим казаном, що кипить на відкритому вогні, вежу із 158 сходинок, з якої відкривається неповторний краєвид.
Разом з відкриттям замку було відкрито і перший у світі музей української домашньої ікони та старожитностей. Його експозиція «Душа України» складається з понад 5000 ікон XVII-XXI ст. з усіх регіонів України з приватної колекції Ольги Богомолець. Серед унікальних експонатів можна побачити кам’яну різьблену ікону Миколи Чудотворця ХІХ ст., гуцульські складні та подорожні образи, ікони, виготовлені з дерева, вилиті з металу, писані на шліфованій слюді, на склі.
Замок «Радомисль» бере участь у проекті «Віа Регія – Україна – культурний шлях Європи». Ця програма реалізується у партнерстві з обласними та районними державними адміністраціями, історико-культурними та туристичними об’єктами Київської, Житомирської, Рівненської, Львівської, Волинської областей за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» і створена для культурного обміну з країнами Європи та сприяння зближенню з ними.

Розробка Divilon