24 січня 2014 року в гімназії «Апогей» презентовано екологічну гру «Зелений менеджер»

 

24 січня 2014 року учні 9-го класу гімназії «Апогей» (м.Київ) мали можливість випробувати екологічну гру «Зелений менеджер». Екогра «Зелений менеджер» розроблена завдяки проекту Програми малих грантів Глобального екологічного фонду (ПМГ ГЕФ) «Створення Дитячого екологічного центру як внесок у вирішення глобальних екологічних проблем та освіти в інтересах сталого розвитку».

 

Під час екологічної гри школярі мали змогу відчути себе справжніми  керівниками своїх країн, навчилися приймати рішення, які забезпечують сталий розвиток (зокрема знайшли баланс між забезпечення щоденних потреб та охороною довкілля задля майбутніх поколінь). Крім того, координатор Проекту Олена Козак створила ряд ситуацій наближених до реальних, зокрема школярі мали нагоду побудувати захисні протипаводкові споруди та навіть подолати наслідки руйнівної повені, як одного з негативних явищ глобальної проблематики зміни клімату, «віртуально» взяли участь в Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та одноголосно проголувати «Так –  зменшенню викидів вуглекислого газу», надавали субсидії країнам-партнерам для підтримки сталого міжнародного розвитку.

Нагадаємо, що перша апробації даної екогри відбулася на Всеукраїнському дитячому екологічному форумі «Діти за довкілля: Майбутнє обираємо ми!», який відбувся 9-10 жовтня 2013 року на базі Сарненської гімназії Рівненської області. Після даної апробації гра була допрацьована та видана. Отже, на базі гімназії «Апогей» відбулася друга спроба гри, в той час як вона є першою  можливістю пограти після її офіційного видання та доопрацювання.

В подальшому серед учнів гімназії планується проведення серії екоігор та обов’язково фінал серед переможців. Також заплановано проведення екологічної гри «Зелений менеджер» в школах пілотної ініціативи «Зелений клас», яка  стартувала в минулому році в Україні за підтримки Міністра екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова, а також інших школах Житомирщини, які беруть участь в проекті ПМГ ГЕФ«Створення Дитячого екологічного центру як внесок у вирішення глобальних екологічних проблем та освіти в інтересах сталого розвитку».

Розповсюджений друкований варіант гри в подальшому допоможе самостійно організовувати цілі турніри серед своїх учнів, а також поширювати позитивний досвід серед інших шкіл-партнерів. Планується також розробка комп’ютерної версії екологічної гри «Зелений менеджер» для навчання екологічним навичкам всіх бажаючих.

 

 

Розробка Divilon