Виготовлення годівниць для птахів

 

Найпростіша у виготовленні дерев'яна годівниця складається з фанерного дна з бортиками і жорстких опор, на яких кріпиться дах. Бортики нехай будуть досить високими, щоб поривами осіннього вітру не здувало пшоно або насіння. А дах в саморобній годівниці — елемент обов'язковий, вона захищає корм від дощу і снігу. Зробити таку просту годівницю для птахів під силу кожному.

Якщо підключити фантазію, то можна і спорудити щось більш оригінальне, наприклад, хатинку на курячих ніжках, ротонду з колонами або будинок-телефон. Основою такої конструкції буде каркас з рейок. Каркас обшивають водостійкою фанерою, кріпимо дно і накриваємо дахом. У стінах робимо отвори у вигляді високих вікон, дверей або у формі арок. Всі деталі такої годівниці для птахів перед складанням офарблюємо.

Заздалегідь прикиньте розміри отворів у стінах. Чим вони більші, тим крупніші пташки будуть прилітати до годівниці. Кожна зі своїми звичками.

Для фарбування годівниці можна використовувати колеруются антисептики різних кольорів. Проведіть експеримент: зробіть дві годівниці, одну пофарбовану в яскравий колір, іншу — в монохромний і повісьте поруч. Поспостерігайте, яка з них більше сподобатися птахам.

Способи кріплення «пташиної їдальні» різні. Годівницю для птахів можна повість на гілку дерева або закріпити на стіні будинку. Головне вибрати таке місце, щоб воно було закрите від вітру і недоступно для кішок.

Якщо є ймовірність, що косі дощові струмені потраплятимуть на дно годівниці, зробіть в ньому декілька маленьких отворів.

Годівниці для птахів особливо потрібні в зимовий час, в період сильних морозів і снігопадів, коли знайти їм корм значно важче, ніж влітку. Зимова їдальня працюватиме і навесні, до тих пір, поки не проклюнеться перша зелень. Зерна, насіння і горіхи слід підсипати регулярно, інакше, виявивши кілька разів годівницю порожньою, птахи відлетять в інше місце.

Традиційний корм для птахів в зимовий час — овес, насіння соняшнику, насіння гарбуза, крихти пшеничного хліба, пшоно, сушені ягоди, шматочки фруктів і, навіть, несолоне сало. А ось житній хліб, шкірку бананів і цитрусових птахам краще не давати — це небезпечно для їхнього здоров'я.

До годівниці, залежно від «меню» навідуються різні пернаті. Дятли, повзики і синиці віддають перевагу насіння гарбуза і соняшнику, шматочки сала. Щиглики, зеленушки і горобці — просо, овес і пшоно. А ось омелюхи і наші зимові гості — снігурі, люблять поласувати кетягами ягід горобини, бузини та калини. Шишкар і дятли із задоволенням клюють жолуді, шишки і горіхи.

У кожного птаха свої переваги. Головне — не дати їм загинути в зимову холоднечу від голоду. А вони будуть нам за це вдячні і очистять наші сади навесні від шкідників.

Тепер ви знаєте, як зробити годівницю для птахів. Беріть пилку, молоток і цвяхи і за справу ...

Розробка Divilon