Культурно-мистецький центр “Поліська хата»

 

Культурно-мистецький центр “Поліська хата»
с. Городське, Коростишівський р-н

тел. 067 723 53 82 

Городське поселення виникло 4 тисячоліття до нашої ери.
Скарбами сьогоднішнього Городського є три городища часів Пізнього Трипілля - пам’ятки археології. В приміщенні місцевої школи створено музейну краєзнавчу кімнату, в якій педагоги поєднали результати досліджень з народознавчими матеріалами.
Природнім скарбом Городського по праву можна назвати цінне відслонення пегматиту з небаченим агрегатним скупченням мусковіту, що має наукове значення.
У 2000 році поблизу села створено Святодухівський чоловічий монастир Київського патріархату. В монастирі зберігаються великі святині – мощі святих: Пантелеймона Цілителя, Георгія Побідоносця, Ніни, Варвари та ін.
У селі Городському започатковано етно-фестиваль «Житичі», який проводиться на території садиби-музею «Поліська хата» у декілька етапів, в залежності від певної пори дозрівання хлібних культур: свято «Юрія – покровителя хліборобів», свята «Зажинки» й «Обжинки», свято врожаю «Вклонімося додолу віночку золотому» та свято «Покрова». Протягом фестивалю організовуються ярмарки, художні виставки, майстер-класи, виступи фольклорних та аматорських колективів, професійних артистів, розваги для дітей та дорослих.

Культурно-мистецький центр «Поліська хата» знаходиться за 100 км від Києва та 50 км від Житомира, у селі Городське Коростишівського району, яке має давню історію.

Будівля «Поліської хати» збудована з дерева зрубним способом більше ста років тому, покрита солом’яним дахом. У житловій кімнаті чотири вікна, діючі піч та грубка, глиняна підлога.
Інтер’єр хатини відновлено максимально до реального періоду її побудови. Предмети старовини: рушники, скатертини, посуд, меблі тощо, – допомагають створити атмосферу музею у реставрованій будівлі.
Обійстя оточено фруктовим садом.

Послуги:
– екскурсії для дітей, молоді, дорослих;
– піші та велосипедні погулянки;
– поїздки на возі та санях;
– театралізовані народні свята та вечорниці у автентичному оформленні;
– майстер-класи з різних видів декоративно-прикладного мистецтва: писанкарство, вишивка, розпис по склу, художня обробка шкіри, декоративний розпис, витинанка тощо;
– пленери для художників, учнів та студентів художніх навчальних закладів;
– організація святкових дійств, родинних свят, корпоративів, пікніків;
– в хатині, впродовж усього року, може переночувати подружжя або компанія з 4-х - 6-ти осіб;
– для відпочиваючих є всі можливості для збирання лісових ягід, грибів, лікарських трав та рибальства в р. Тетерів.
– зоокуточок (ручні тварини – баранчики, кролики, свинки, кіт та собака).
Запрошуємо усіх бажаючих відпочити у нашому центрі, подалі від міської суєти та буденних турбот.

с. Городське, Коростишівський р-н
Розробка Divilon