Вишивка

Вишивка хрестом - це мистецтво, яке дозволяє створювати справжні шедеври. Картини, виконані самостійно, цінуються не тільки як оформлення власної квартири або будинку, але дуже часто вони стають незабутнім подарунком для рідних і близьких людей.

 

Вишивка дозволяє розвивати такі якості як пізнавальний процес, логічне мислення, акуратність, посидючість, уважність, терплячість, старанність, самостійність, вміння робити висновки, вміння концентруватися й цінувати прекрасне.

Вишивання хрестиком - це цікаве заняття, яке, безсумнівно, повністю вас захопить.

Починати знайомство з цим видом рукоділля, потрібно з простих схем з невеликою кількістю квітів, наприклад - з дитячої вишиванки.

 

Перед початком роботи обмітайте краю канви, щоб уникнути осипання

Для цього можна обшити краї ниткою, це можна зробити як руками, так і з допомогою швейної машинки. Можна або використовувати флізелін, який з допомогою праски приклеюється до країв канви.
Визначаємо центр на шматку канви. Визначити центр потрібно для правильного розміщення вишивки на канві. Згинаємо тканину навпіл по горизонталі, і ще раз навпіл по вертикалі. Центр треба відзначити. Зазначений вами центр буде відповідати центру малюнка на схемі. Вишивання зазвичай починається від центру канви, але можна відрахувати кількість клітинок від центру і почати вишивати з будь-якого краю. Вставляємо нитку в голку, визначаємо місце початку вишивки (там, де відзначений центр), вводимо голку в лівий нижній кут квадратика, залишаючи одне переплетення нитки. Воно знадобиться для закріплення. Вводимо голку з ниткою так, щоб на обличчі залишилася невелика петелька. Виводимо голку назад на лицьову сторону, але між петлею і голкою повинно знаходитися одне переплетення нитки. Виведену голку з ниткою протягаємо крізь петлю і затягуємо вузлик. 

Закріплюємо нитку, але, щоб вузлика не було видно на обличчі, відводимо голку з ниткою на виворіт крізь ліву нижню дірочку квадрата - вузлик теж піде на виворіт вишивки.
Приступаємо до вишивання за схемою.
Кожен квадратик на схемі позначає один хрестик на канві. В ньому стоїть символ, що позначає колір ниток. Порожні квадратики не вишивають. При цьому потрібно бути уважним, щоб не збитися з рахунку і не спотворити малюнок.
Прошиваємо хрестики одного кольору (виводимо голку в нижньому правому куті квадратика і робимо діагональний стібок в лівий верхній кут; виводимо голку в нижньому лівому кутку квадратика і робимо діагональний стібок в правий верхній кут), у кількості, зазначеній на схемі.

Хрестики повинні бути рівними, акуратними. Зверніть увагу, що верхні стібки хрестиків повинні бути завжди в одному напрямку.
Зручно вишивати не окремими хрестиками, а «блоками» - тобто прошиваємо ділянку стібками спочатку в одному, а потім в іншому напрямку.

Стежимо, щоб стібки були не дуже вільними і не занадто тугими. Не робимо довгих протяжок ниток з виворітного боку канви, так як вони можуть просвічувати. Не робимо вузликів. Нитку закріплюємо в 2-3 останніх стібках поруч з місцем введення голки в тканину. Продовжуємо вишивати за схемою, змінюючи колір нитки у відповідності зі схемою.

Той, хто захоплюється вишивкою, знає, чому він так любить це заняття - вся справа в процесі творення, коли на твоїх очах відбувається народження краси, і почуття задоволення і радості, прийшов із закінченням складної роботи. Адже вишивка - це той вид рукоділля, що створюється на багато років, робить теплим і затишним ваш будинок, радуючи вас і залучаючи інтерес оточуючих.

Бажаємо приємного дозвілля!

Розробка Divilon